لوبیا قرمز گلستان 900 گرمی منبع درآمدی برای کودکان کار

لوبیا قرمز گلستان 900 گرمی تعدادی ریزمغذی های مهم را در رژیم غذایی به همراه دارد. بر اساس داده ها نسبت به افراد غیرمصرف کننده افرادی که در چهارمین چهارم مصرف لوبیا بودند فولات، آهن، روی و منیزیم بیشتری مصرف کردند.

لوبیا همچنین سرشار از پتاسیم است، یک ماده معدنی که توسط DGAC به عنوان یک ماده مغذی مورد توجه شناخته شده است. مردان و زنان بالغ ایالات متحده به ترتیب تنها دو سوم و نیمی از مقدار توصیه شده رژیم غذایی (RDA) را برای این ماده مغذی مصرف می کنند.

یک وعده لوبیا بین 300 تا 400 میلی گرم پتاسیم دارد که مشابه با یک وعده شیر گاو است. جالب توجه است DGAC خاطرنشان کرد که رسیدن به میزان توصیه شده پتاسیم بدون 3 وعده لبنیات در روز دشوار خواهد بود نتیجه ای که نشان دهنده درجه عدم مصرف معمول لوبیا در ایالات متحده است زیرا به آنها اشاره مشابهی داده نشده است.

لوبیاها به دلیل کربوهیدرات بالا و چربی کم در بین غذاهای غنی از پروتئین منحصر به فرد هستند. تقریباً 3 درصد از کیلو کالری موجود در لوبیا از چربی حاصل می شود که بیشتر آن غیراشباع است.

لوبیا

نخود یک استثناست که 15 درصد انرژی را به عنوان چربی تامین می کند. بر اساس کالری، محتوای پروتئین لوبیا به طور کلی بین 20 تا 30 درصد است.

یک وعده لوبیا (حدود 90 گرم یا 0.5 فنجان لوبیا پخته شده) 7 تا 8 گرم پروتئین فراهم می کند. با این حال این اسید آمینه ضروری لیزین به جای محتوای پروتئین کل لوبیا است که برای افرادی که رژیم‌های گیاهی مصرف می‌کنند مهم‌تر است.

اگر لوبیا یا سایر حبوبات (بادام زمینی یا سویا) در منوها گنجانده نشود، رژیم های غذایی مبتنی بر غذاهای گیاهی ممکن است نیازهای لیزین را برآورده نکنند.

نصف فنجان لوبیا تنها 16% از کل پروتئین مورد نیاز یک فرد 60 کیلوگرمی را تامین می کند اما 25% از کل نیاز لیزین را تامین می کند.

محتوای لیزین در لوبیا به ویژه قابل توجه است زیرا پردازش مواد غذایی می تواند باعث شود لیزین به گونه ای اصلاح شود که آن را برای سنتز پروتئین در دسترس نباشد موضوعی که توسط گزارش تازه منتشر شده FAO در مورد کیفیت پروتئین رژیم غذایی به رسمیت شناخته شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.